Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Vetřelci" aneb je alkohol metla?

2. 03. 2017 18:39:21
Možná. Ale jsou s ním spojeny historky, na které se vzpomíná daleko raději, než na jakýkoliv heroický pracovní výkon....

Wikipedie označuje vetřelce jako "fiktivního, mimozemského tvora s kyselinou místo krve". Vetřelci, které zmiňuji já, nejsou fiktivní, a i když to tak někdy vypadá, nejsou ani mimozemského původu. Jsou to reálné, pozemské bytosti, které se ocitly na nesprávném místě a trochu se před tím , jak se říká, picly.

Návrat z důležitého jednání

Když spíte a najednou vás probudí podezřelý šramot, začnete myslet na nejhorší. Je bezpočet případů, kdy nezvaný návštěvník využil nočního klidu a odnesl si nejen obsah peněženky, ale i obraz neznámého mistra z Ikei či milovaný televizor.

S touto myšlenkou vstal z postele jeden můj známý, když uslyšel podezřelé zvuky přicházející od vstupních dveří. Bylo zřejmé, že se snaží někdo zvenčí dostat do bytu a rodinný příslušník to zcela jistě není. Manželka tentokrát neabsolvovala žádný povedený dámský večírek a ani synáček nebyl výjimečně na nočním tahu. Přistoupil tedy ke dveřím a naplněn obavami jimi prudce trhl. Plešaté individuum vrazilo v hlubokém předklonu do předsíně a s omluvným: "Lásko, měli jsme důležité jednání," se hnalo dál do ložnice. Rychlá ruka je ale stačila uchopit za límec, otočit o sto osmdesát stupňů a se slovy: "O patro výš," vystrčit zpět na chodbu. Když se totéž opakovalo po čtrnácti dnech a hluk vystrašil i manželku, vstal a s uklidňující poznámkou: " Spi, to se Tonda zase vrací z důležitého jednání," šel přehodit sousedovi výhybku.

"Uhni"

Každý, kdo se někdy zúčastnil těch srazů, kterým vévodí silné stoje, drsní mužové a krásky v kůži mi dá za pravdu, že motorkáři se s tím nemažou a Jack Daniel ́s je vždy vítaným hostem. Obvyklým místem setkání je autokemp vybavený chatičkami, ve kterých lze nalézt spočinutí po náročném večeru. Někdy se ovšem stane, že do lokality zavítá i běžný turista s rodinou. Kdyby ovšem věděl, co jej čeká, vyhne se tomuto místu zdaleka obloukem.

Kořalka tehdy tekla proudem a i chlap, který měří kolem dvou metrů a nemá daleko k sto padesáti kilům, dojde jednou k závěru, že by bylo dobré skončit. Nutno předeslat, že motorkáři jsou parta družná a na tom, kde ulehnou, jim vcelku nezáleží. Tak se tedy stalo, že člověk podobající se přerostlému členu skupiny ZZ top vstoupil do první chatky, která mu přišla do cesty. Problém byl, že si toto obydlí pronajala rodinka, které zcela jistě neměla zájem nabídnout útočiště některému z těch benzínem vonících chlapců. Každopádně ale někdo z nich, opomněl zamknout. ZZ top tedy mohl bez problémů vstoupit a se zavrčením: " Uhni," přilehl na jednu z postelí. Snad díky prozřetelnosti si vybral lůžko hlavy rodiny. Otec značně vyděšen a neodvažujíce se k jakémukoliv odporu, tedy uhnul a probděl zbytek noci vedle chrápajícího harlejáře. Ráno nevyspalý táta, vystrašená máma a vykulený synek stáli nad postelí nočního hosta a čekali, až procitne. Když se konečně probral a bylo mu řečeno, že si v noci spletl chatku, pokrčil rameny a s poznámkou: "Tak to se teda omlouvám," klidně odkráčel.

Jako světlo na konci tunelu

Znáte možná ty pracovní výjezdy, kdy se pozvou zástupci spřátelené firmy a uspořádá se jim malý večírek. A když přijedou, odpusťte mi ten výraz, čížci na Moravu, tak je pochopitelné, že se jde do sklepa na vínko.

Zábava byla skvělá. Zpívalo se, uzené se zapíjelo Silvánem a čas hezky utíkal. A aby toho nebylo málo, navrhl jeden z místních zajít k němu na slivovici. Ne všechny tento nápad nadchl a polovina raději zůstala u vína.

"Kdybyste si to náhodů rozmysleli, tož dojdite. Rovno, potem doprava, druhů doleva a třetí barák s předzahrádků. Šak sa tam bude svítit, tož to poznáte, " řekl domorodec a jako velitel výpravy dodal: "Tož dime."

Ale již za hodinu si někteří pomysleli, že dát si trnkový šláftruňk je nezbytné. Bohužel z celého popisu trasy si zapamatovali jen to " bude sa tam svítit". Když se pak ve dvě popůlnoci ocitli před domem se svítícím oknem, byli přesvědčeni, že jsou na správném místě a mocným zvoněním ohlašovali svůj příchod. Než jim ten neznámý člověk v pruhovaném pyžamu a nádražáckém saku hozeném přes ramena otevřel, chvíli to trvalo.

"Co chcete?" zíral překvapeně ajznboňák na ty tři krále.

" Dobreeej. My jdeme na tu slivovici," odpověděl jeden bez zaváhání.

"Jaký dobrý? Já žádnů slivovicu neprodávám a za chvílu stávám do práce,"

Nadávky bylo slyšet za zavřenými dveřmi až ven. Trosečníci usoudili, že někde udělali chybu, vyrazili za jiným světlem a nakonec svůj cíl přece jenom našli. Tady mohla celá historka skončit, kdyby se ovšem po další hodině za pohárkem voňavého moku nevydala další dvojice. A protože byli stejně orientačně zdatní jako jejich předchůdci, skončili i oni u stejného domu s rozsvíceným oknem.

"To je nejaká skrytá kamera nebo ste sa dočista pomátli. Já vám nic nedám. Dite do řiti nebo zavolám policajtom, ožralci jacísi," řval nedbaje nočního klidu brunátný a opětovně probuzený zaměstnanec českých drah.

"Tak to teda pardon," nedal se odbýt jeden z potácejících se vetřelců, "my jsme byli pozvaní na slivovici tam, kde bude svítit okno. Svítí vám okno, svítí. Tak nevím o co jde," dodal s tradiční opileckou logikou.

V tu chvíli se objevila i rozespalá nádražákova choť, do té doby číhající v bezpečí za dveřmi.

"A kdo vám taků blbost řekl?" nechtěla zůstat naducaná venkovanka pozadu.

"Nám to řek. No ten. Pan Blažej nám to řek, ve sklípku, " zablekotal druhý vetřelec.

" Aha. Tož tak je to. Francek Blažej bývá o dvě ulice dál a vyřiďte mu, že sa má na co těšit.

Potom se rázně obrátil na svoji polovičku: "Kolikrát sem ti říkal, že máš zhasínat na záchodě, Blaženo. Běž okamžitě zhasnůt, nebo jak eště nekdo zazvóní, tak sa neudržím a stane sa neštěstí."

Tak to byly tři příběhy o nočních "vetřelcích" a pomyslné metle. Myslím si ale, že není nutné hned označovat alkohol za zkázu lidstva. Jen všechno by mělo mít své meze. Zabloudit se dá totiž velmi snadno a návrat nebývá vždycky tak jednoduchý.

Autor: Petr Omelka | čtvrtek 2.3.2017 18:39 | karma článku: 23.73 | přečteno: 810x

Další články blogera

Petr Omelka

Francouzská líbání aneb víte jak na to?

Francie a líbání, to je jako Maďarsko a paprika. Jsou s ním ale spojena jistá úskalí, která byste měli znát.

19.7.2017 v 16:54 | Karma článku: 19.76 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Petr Omelka

Kameňák z nejtvrdší žuly

Všichni je znáte. Jsou drsné, není jim nic svaté, jsou absurdní a někteří je nestráví ani za týden. Prostě kameňáky.

17.7.2017 v 9:20 | Karma článku: 25.82 | Přečteno: 906 | Diskuse

Petr Omelka

Král Karel VI - největší cvok v dějinách Francie

Jsou králové moudří, hloupí a Karel VI. Jistě by se našla i dnes nějaká ta pomazaná hlava, která vybočuje z normálu. Na Karla ale nemá ani omylem.

15.7.2017 v 18:50 | Karma článku: 30.34 | Přečteno: 1334 | Diskuse

Petr Omelka

Válečná píseň SS dnes? Ano, stačí jen změnit slova

Bojové písně byly a jsou součástí každé armády. Zvedají morálku a odhodlanost. Tato je ale spojena s jednotkami ponuré pověsti a zpívá se někde i dnes.

12.7.2017 v 19:02 | Karma článku: 27.38 | Přečteno: 4060 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Každý měsíc to krvácí a stejně to nezdechne

Půjčila jsem si větu z jednoho trošku hrubostí k ženám oplývajícího vtipu. Můj muž si teď dva dny krvácel z pupíku a spotřebovala jsem na něj veškerý obvazový materiál a též asi osm menstruačních vložek.

20.7.2017 v 19:19 | Karma článku: 17.05 | Přečteno: 781 | Diskuse

Karel Trčálek

Hledání ztraceného šílenství

Může mi někdo vysvětlit (rozumně samozřejmě), proč dobrá polovina lidí pod mými blogy mluví stylem, jako by byli z nějaké ujeté maloruské sekty?

20.7.2017 v 17:27 | Karma článku: 9.67 | Přečteno: 228 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Multikulturalismus a realita

Všechno podstatné je vlastně obsaženo v názvu článku Jiřího Turnera „Multikulturalismus nefunguje, multikulturalismus existuje“, který byl podnětem k tomuto mému textu. Je to tak, různé „kultury“ se mísily už v prehistorii...

20.7.2017 v 15:06 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 2201 | Diskuse

Tomáš Králíček

Zkorumpovaná městská rada? Švába na ni!

Není až tak výjimečné, když jsou politici zkorumpovaní, když sami nedodržují zákony, případně si je přetvářejí k obrazu svému. Možná o to výjimečnější je, podaří-li se je odhalit a potrestat tak, že na to nikdy nezapomenou.

20.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 292 | Diskuse

Libuse Palkova

Kdyby muži mohli otěhotnět

"Kdyby muži mohli přijít do jiného stavu, už dávno by prosadili za znásilnění trest smrti". Tahle moudrost doktora Plzáka není ani zdaleka tak známá, jako profláknuté „zatloukat, zatloukat, zatloukat", ale je vtipná.

20.7.2017 v 13:09 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 609 | Diskuse
Počet článků 73 Celková karma 26.40 Průměrná čtenost 1256

Mám rád švýcarské vojenské nože....

omelka.pet@gmail.comNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.